HİZMETLER

YÜZ YÜZE TERAPİ

 

Ankara Koç İkiz Kuleleri'ndeki yerimizde yüz yüze terapiler gerçekleştirilir.

ONLİNE TERAPİ

 

Doktorlar ve terapi görüşmeleri için özel tasarlanmış güvenilir platform aracılığıyla online terapiler gerçekleştirilir. 

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

 

10-15 dakika sürecek olan ön görüşmede amacımız iki tarafın birbirini tanıması, sorunlar ve terapistin yöneliminin uygun olup olmayacağının değerlendirilmesidir.

Uzman/Klinik Psikolog

Asena Hatice Kılıç Kimdir?

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji Bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı. Ardından farklı psikoterapi merkezlerinde çalışmalarına devam etti. 

 

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve ODTÜ Bilişsel Psikoloji Laboratuvarında stajlarını tamamladı. 

 

Kütüphane gönüllüleri projesinde akran zorbalığı, çocuklarda mahremiyet ve cinsel istismar, kanser psikolojisi ve stresle başa çıkma seminerlerinde gönüllü olarak çalıştı. Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Birimi gönüllüsü olarak İzmir depremi ve Covid-19 psikososyal destek çalışmalarında online olarak destek verdi. Psikoloji Çalışma Grubu Yönetim Kurulu üyesidir.

 

Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi, Odaklanmış Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Ölüm ve Yas Terapisi ile terapilerini sürdürmektedir. 

 

Mükemmeliyetçilik

 

Sürekli karşıma çıkan kavramlardan birisi: mükemmeliyetçilik. Daha çok yüksek standartlar şemasından bahsediyor olacağım. Bendeki karşılığı oradan geliyor.

 

 

Yüksek standartlar şemasına sahip olan kişilerin ana konularından başarı ve hedefler bulunur. Başarı ve hedefe ulaşmak için kendilerini baskı altında hissederler. Yaptıklarında en iyiyi yapmaya çalışırlar ama bir konuda daha iyi olduklarında her zaman daha iyisi de vardır. Ve bunun bir sonu yoktur. Eğlenceli aktiviteler ya da işlerine yaramayacağını düşündükleri aktivitelere zaman ayırmayı gereksiz bulurlar ve bunlara zaman ayırabildiklerinde kendilerini eleştirebilirler. Her yaptıklarının bir amacı ve katkısı olmalıdır. Bunlarla ilgili sınırları çok nettir ve esnemesi güçtür. 

 

"Şema yorulmaz, siz yorulursunuz."

 

İyi Hissetmek Dergisi'nin şemaları anlattığı bölümünde yüksek standartlar şemasından şu şekilde bahsedilir:

"En iyisi sen olmalısın! Bu şema dinlenmeye, kazandığınız başarının tadını çıkarmaya fırsat vermez. Yapmanız gerekeni yaparsınız ve sıradaki? Karşılamanız gereken standartları size söyler ve bunları yerine getirmek için çabalar durursunuz, şema yorulmaz siz yorulursunuz. Standartları karşılayıp, sözde mükemmeli tutturamayınca kendinize ve ötekiler karşı acımasız, cezalandırıcı tutumlarınız olur."

İsim-Soyisim
E-posta
Telefon numarası
Bizi nasıl buldunuz?
Mesaj