HİZMETLER

YÜZ YÜZE TERAPİ

 

Ankara Koç İkiz Kuleleri'ndeki yerimizde yüz yüze terapiler gerçekleştirilir.

ONLİNE TERAPİ

 

Doktorlar ve terapi görüşmeleri için özel tasarlanmış güvenilir platform aracılığıyla online terapiler gerçekleştirilir. 

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

 

10-15 dakika sürecek olan ön görüşmede amacımız iki tarafın birbirini tanıması, sorunlar ve terapistin yöneliminin uygun olup olmayacağının değerlendirilmesidir.

Uzman/Klinik Psikolog

Asena Hatice Kılıç Kimdir?

 

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Psikoloji Bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun oldu. Sağlık Bilimleri Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programını tamamladı. Ardından farklı psikoterapi merkezlerinde çalışmalarına devam etti. 

 

Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve ODTÜ Bilişsel Psikoloji Laboratuvarında stajlarını tamamladı. 

 

Kütüphane gönüllüleri projesinde akran zorbalığı, çocuklarda mahremiyet ve cinsel istismar, kanser psikolojisi ve stresle başa çıkma seminerlerinde gönüllü olarak çalıştı. Türk Psikologlar Derneği Travma, Afet ve Kriz Birimi gönüllüsü olarak İzmir depremi ve Covid-19 psikososyal destek çalışmalarında online olarak destek verdi. Psikoloji Çalışma Grubu Yönetim Kurulu üyesidir.

 

Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi, Odaklanmış Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Ölüm ve Yas Terapisi ile terapilerini sürdürmektedir. 

Sevilmeye Giden Yol

 

Doğduğumuz andan itibaren sevilme ihtiyacıyla yolumuzu bulmaya çalışıyoruz. Sevgi görmeyen bebekler hayatlarını kaybetmeye başlıyorlar. İnsanlar olarak yaşam boyu sürecek bir ihtiyaç. Küçüklüğümüzden itibaren ipuçları toplamaya başlıyoruz. Sevilmenin anahtarını bulmaya çalışıyoruz. Bu anahtarları oluşturan kişiler başta ebeveynler olsa da kardeşler, aile bireyleri, öğretmenler ve arkadaşlar da çeşitli anahtarlar oluşturabiliyor. 

 

 

 

Ebeveynlerin özellikle takdir ettiği davranış notları yüksek tutmaksa bu anahtar başarı oluyor. Sevilmek için başarılı olmak zorunda olduğu düşüncesi çok küçük yaşlarda oluşmaya başlıyor. Bu nedenle çocuk çok çabalıyor ya da notun düşük olma ihtimali yoğun kaygıya neden oluyor. Çünkü onun için bir düşük not alması başarısızlık demek ve başarısızlık da sevilmeye giden yolda bir engel. Bu sadece ebeveynlerin etkisiyle değil öğretmenlerin etkisiyle de oluşabiliyor. Sınıfta başarılıları daha önem verilmesi ve çocuğun o gruba giremiyor olması onda "başarısızım ve bu nedenle sevilmiyorum" düşüncesinin yerleşmesine neden oluyor. 

 

Başarı = sevilme çok fazla karşımıza çıkan bir durum olsa da tek sevilme eşitliği bu değil. Herkes için sevilmeye giden yol farklı olabilir. Anne/babamın sözünden çıkmazsam, her istediklerini yaparsam, her şeyi en iyi şekilde yaparsam, çok param olursa, saygı görebileceğim bir işim/bana statü kazandırabilecek bir işim olursa... sevilebilirim gibi daha birçok cümle oluşturabiliriz. 

 

Sevilmeyi bir değere bağladığımızda onu kaybetmek de çok daha fazlasını kaybetmek anlamına geliyor. Bu nedenle sevilme değerini etkileyecek her olayda yoğun kaygı oluşuyor. Hayatınızda hangi değerler sizin için önemli ve bunlar ne anlama geliyor sorularına bakarak sevilmek için önkoşulunuzun ne olduğunu daha rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. 

İsim-Soyisim
E-posta
Telefon numarası
Bizi nasıl buldunuz?
Mesaj